Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (10.01.2024) околу 17 часот во атарот на општина Ростуше од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек потраги лишен од слобода е Б.Н. (34) од Куманово, кој бил баран со потерница по наредба од Основен суд Куманово за затворска казна од две години за сторено кривично дело по член 236 став 1 од КЗ на РСМ. Лицето ке биде спроведено во КПУ Затвор Куманово.

Претходна вестМагла од 100 – 150 метри на патниот правец Тетово – Попова Шапка, видливоста намалена
Следна вестЧетворица повредени во две различни сообраќајки во Скопје