Приведен криминалец од Арачиново

Во 12.15 часот, во с. Арачиново, Скопско, полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф. К. (54) од с. Арачиново. Тој ќе биде вратен во затвор.

– Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ за издржување казна затвор од пет години и девет месеци, информираат од МВР.

Лицето ќе биде предадено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Претходна вестЕрдоган: Скопје беше насилно одвоено од турската империја
Следна вестАкција „Синџир“: Злосторничко здружување ја оштетило државата за речиси 8 милиони евра