Приведен разбојник кој со закана со нож ограбил маж кај железничката станица

Полицијата приведе разбојник, кој вчера со закана со нож ограбил маж во близина на железничката станица во Скопје.

Според информациите на МВР, полицијата денеска го привела Е. И. (27) од Скопје поради извршено кривично дело разбојништво.

Тој вчера на улицата Вера Радосавњевиќ, во близина на железничката станица, со закана со остар предмет извршил разбојништво над М.Д. и му одзел мобилен телефон, паричник и торбичка.

Веднаш по пријавувањето на случајот, сторителот е пронајден и приведен, а пронајдени се и украдените предмети.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена содветна пријава до надлежното обвинителство.

Претходна вестВозило удрило во бандера на „Словенечка“, повредени и возачот и сопатникот
Следна вестБензините пак поевтинуваат за по половина денар