Приведени 4 лица во Битола, кај нив пронајдени дробилка, марихуана и пари

Вчера во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола ги лишиле од слобода М.М.(37), М.А.(35), М.А.(33) и И.А.(53), сите од Битола. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка и пари во различни апоени.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестИ Македонија дел од акцијата „Мобиле 6“ на Фронтекс, пронајдени 505 украдени автомобили, 16 чамци…
Следна вестЛевица: СДС и ДПМНЕ одлучиjа да трошат милиони на ТВ реклами, за дијабетичарите ниту денар повеќе