Приведени пет малолетници, извршиле тешка кражба во Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 21.15 часот на подрачје на Драчево, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Аеродром и Драчево лишиле од слобода пет малолетници од Скопје. Тие се осомничени за тешка кражба.

– Кај нив биле пронајдени и одземени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“, а кај еден од нив бил пронајден и одземен нож, информираат од полицијата.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестЧувар во хотел нападнат од голема мечка
Следна вестТрамп: Ќе ја вратиме забраната за влез на муслиманите во САД