Приведено лице барано со потерница

На 09.01.2024 во 13.45 часот во Скопје полициски службеници од Оперативен тим Потраги ја лишиле од слобода С.К. (52) од Скопје, која била барана со потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за затворска казна од две години, во врска со чл.144 ст.2 вв со ст.1 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено поправна установа.

Претходна вестМалo намалување на цените на дел од горива
Следна вестПриведен велешанец, му се заканувал на неговиот татко