Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од Интерпол-Атина , Република Грција.

Во 05.30 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Претходна вест60-тина скопјани се уште чекаат МВР да им ги најде украдените точаци
Следна вестКазнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење