Привремен сообраќаен режим на патот Понов мост – Богданци

-Од денеска на делницата од Понов мост до влезот во Богданци ќе има времен режим на сообраќај, информира АМСМ.

Причината за ова е започнувањето на работите за проширување на оваа делница, кои ќе влијаат на нормалното одвивање на сообраќајот.

Времениот режим на сообраќај е воведен со цел да се обезбеди безбедност и ефикасност при извршувањето на градежните

Претходна вестПоследиците од невремето во скопскиот регион: Оштетени возила, фасади, покриви, паднати дрвја, поплавени дворови и подруми…
Следна вестКумановец нападнал полицаец, па бил приведен