Продолжува топлото време со температури од 40 степени

Времето денеска во земјата ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени. Утринската од 14 до 24 степени.

УВ=9

И утре времето ќе биде сончево и топло, со утрински температури од 14 до 24 и максимална од 34 до 40 степени.

 

Претходна вестЕдногодишно дете е заразено од коронавирус во Битола, еве ги деталите
Следна вестПрепораки од Министерството за здравство по најавите за температури од жолта фаза