Промена на режимот на сообраќај заради замена на осветлување во тунелот „Стража“ кај Катланово

Заради замена на осветлувањето во тунелот во „Стража” кај Катланово, на патниот правец А1 делница Велес – Катланово, денеска ќе има промена на режимот на сообраќај, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Од АМСМ за известувањето се повикуваат на информација добиена од Виадукт Трејд.

Претходна вестСанкционирани 250 непрописно паркирани возила во општина Центар
Следна вестСРАМОТА! На 7 дена пред истекот на наметнатиот рок нема налепници за регистарските таблички