Променливо облачно со магла по котлините

Денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура се движеше од -5 до -1 степен, а дневната ќе биде од 4 до 12 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот умерено облачно со умерен ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше -4 степени, а преку ден ќе достигне 9 степени.

 

Претходна вестБебе оставено сосе количка на улица во Карпош, полицијата ја најде и приведе 19-годишната мајка
Следна вестМито Хаџивасилев – Јасмин и со пушка и со перо се бореше за Македонија