Променливо облачно со попладневно сонце

Во утринските часови во јужните делови ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди.

Утринската температура се движеше од 3 до 11 степени, а дневната ќе биде од 10 до 19 степени.

Во Скопје, променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Температурата изутрина изнесуваше 9 степени, додек апреку ден ќе достигне 17 степени.

 

Претходна вестРодител ѝ се заканувал на наставничка во Скопје
Следна вестДенеска од 9 до 14 часот посебен режим на сообраќај во Скопје