Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од југозападен правец. Попладне во западните делови врнежите наместа ќе бидат пообилни.

Утринската температура се движеше од 9 до 16 степени, а дневната ќе биде од 17 до 27 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата изутринава изнесуваше 12 степени, додека преку ден ќе достигне 23 степени.

Претходна вестРамчески: Мечката ме турна и ме гризна кај ребрата
Следна вестМВР објави слика од лицето кое пукаше во Ист Гејт, повредените се уште во животнозагрозувачка состојба