Променливо облачно со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот претежно во северозападните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 9 до 13 степени, а дневната ќе бид еод 17 до 27 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од јужен правец. Температурата изутрина изнесуваше 12, додека преку ден ќе достигне 25 степени.

Претходна вестДрама во скопски Аеродром, се обидел да силува 35-годишна жена
Следна вестПетровска не била информирана за наводна афера со сексуално вознемирување на офицерки во АРМ