Променливо облачно со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието наместа ќе засилува. Во текот на ноќта во крајните западни делови ќе има локален дожд.

Утринската температура се движеше од 4 до 10 степени, а дневната ќе биде од 18 до 25 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата изутринава изнесуваше 5 степени, додека преку ден ќе достигне 23 степени.

Претходна вестНегувателка им давала на децата да користат електронска цигара, заработи кривична
Следна вестПочнаа трошењата за самитот на ОБСЕ: Само за наем на 175 возила ќе се платат 900.000 евра