Променливо облачно со сончеви периоди

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локален дожд.

Утринската температура се движеше од 6 до 13 степени, а дневната ќе бид еод 15 до 25 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер претежно од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше 10, а преку ден ќе достигне 21 степен.

 

 

Претходна вестЦарината заплени тутун ризичен за здравјето на граѓаните
Следна вестПротест на Левица пред „Треска“: На обичниот народ му ја наметнаа мизеријата за да ненаситно се богатат