Променливо облачно со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура се движеше од – 8 до 0 степени, а дневната ќе биде од – 1 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше – 1 степен, а преку ден ќе достигне 8 степени.

 

Претходна вестПрва изјава на новиот премиер Џафери: Во оваа држава има многу закони и прописи што треба да се спроведат
Следна вестTешка сообраќајка на крстосницата кај ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром, едно возило превртено