Променливо облачно време со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

По одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 1, а максималната ќе достигне од 7 до 13 степени.

Во Скопје умерено облачно со појава на магла и ниска облачност.

Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 7 степени.