Промоција на книгата „Лексикон на странски сликари во Македонија во периодот 1850-1950 година”

Денес, среда, 19 јуни, во 18 часот, во просториите на Комората (ул. Партизански одреди бр.29, ТЦ Буњаковец, кат 2), со почеток во 18 часот, ќе се одржи промоција на книгата насловена „Лексикон на странски сликари во Македонија во периодот 1850-1950 година”. Воедно, ќе биде претставена и изложба на слики кои се дел од приватната колекција на Влатко Милошевски.

Претходна вестНасилници со метални шипки и дрвени палки претепале познаник пред скопскиот Ургентен центар
Следна вестУсмртена мечка во сообраќајка кај вториот каменолом на патот Гостивар-Охрид