Пронајдена граната во Тетово

Вчера во 13 часот во полицијата било пријавено дека во Тетово на место викано „Кале“ била пронајдена минофрлачка граната од 80 милиметри.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово, а од Дирекцијата за заштита и спасување била безбедно подигната, информираат од полицијата.

Претходна вестКривична за охриѓанец: Три месеци крадел од куќи во Охрид
Следна вестДве скопјанки нападнати и ограбени во Центар