Пронајдена жена почината во својот дом

Четириесет и петгодишна жена вчера е пронајдена почината во својот дом во Охрид. Врз нејзиното тело немало траги на насилство.

-На 09.11.2023 година во 13.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во својот дом во Охрид била пронајдена почината С.П.(45) од Охрид. Лекар од Итната медицинска помош од Охрид констатирал смрт без траги на насилство, информираат од МВР.

Увид извршиле полициски екипи, а по наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција.

Претходна вест„Лајка“: Рекорден број на стерилизирани кучиња во октомври – 134
Следна вестСтрумичанец криумчарел мигранти од Индија и Непал