Пронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, приведено едно лице

Вчера полициски службеници од СВР Битола-ОВР Ресен го лишиле од слобода Б.Н.(75) од с. Шурлинци, ресенско. Кај него, во дворното место во с. Шурлинци е пронајдена поголема количина огревно дабово дрво, без жиг и испратница.

-Дрвната маса е одземена и предадена на Национални шуми Подружница Ресен, а против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Претходна вест62-годишен скопјанец направил сушара за канабис во домот во Влае
Следна вестТешко повреден 25-годишник во сообраќајка меѓу два велосипеда