Пронајдено безживотно тело на улица во Скопје

Полицијата информира дека било пронајдено тело на починат маж на улица во Скопје.

-Вчера во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Хаџи Јован Шишков” во Скопје бил пронајден починат М.Ф., од Скопје, соопшти МВР.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.