Прв концерт на Националниот џез оркестар во салата на НОБ

Особено задоволство ни е да ве поканиме на првиот концерт на Националниот џез оркестар кој ќе се одржи на 23 јануари во салатa на НОБ, со почеток од 20 часот. Со овој концерт свечено ќе го одбележиме почетокот, односно продолжувањето на нашата работа, но овој пат како Национален џез оркестар стои во објавата на Националниот џез оркестар.

Тие посочуваат дека на програмата ќе бидат композиции за биг бенд од македонски автори од различни генерации и ветуваат уште еден незаборавен концерт.

Претходна вестГрците кај нас пазарат поевтино, Македонците кај нив пијат кафе и јадат гиро…
Следна вестКазнети 152 возачи во Скопје, девет возеле без возачка