Прво ја претепал девојката, а потоа и се заканувал со нож

Скопјанец е приведен откако ја претепал девојката, а потоа со нож и се заканувал, соопшти полицијата.

Се наведува дека на 31.10.2023 во 05.55 часот во скопско, полициски службеници го лишиле од слобода А.Е.(24) од Скопје затоа што околу 03.00 часот физички ја нападнал и со остар предмет упатувал закани на неговата 24 – годишна поранешна партнерка.

-По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информира МВР.

Претходна вест„Писателот во функција на јазикот“, нова книга на Димитар Пандев
Следна вестЗапалено „aуди“ најдено во Бојане, се користело за нападот врз Штекли?