Пукање на Пластичарска, ранет сопственик на дуќан

Доцна синоќа едно лице со повреда од огнено оружје било пренесено во Ургентниот центар, „Мајка Тереза“, откако бил повреден во еден од дуќаните на Пластичарската улица во Скопје по 21:30 часот.

Како што дознава „360“, повредениот е сопственик на дуќан во кој влегле неколку непознати машки лица и ги нападнале двајцата синови на повредениот. Кога таткото дошол да види што се случува, еден од напаѓачите испукал куршум и го погодил во натколеницата.

Тогаш напаѓачите го напуштиле местото, а повреденото лице е пренесено во болница.

Се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестХакирани веб страната и службените мејлови на Министерството за здравство
Следна вестСо мотоцикл се забил во метален столб на булеварот 8 Септември