Пукотници во Скопје, ограбено казино

На 08.05.2023 во 02.31 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека околу 02.20 часот во казино во с.Трубарево, скопско, две лица со закана со пиштол од вработените го одзеле дневниот промет, при што еден од нив испукал еден проектил во таванот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестКонтролор на ЈСП истепан од две лица од Студеничани
Следна вестТурски државјанин со автомобил удрил во полицаец во Штип