Работнички доби нов сопственик, Џевахир ќе го враќа на победничките патеки

Компанијата „Џевахир холдинг“ го купува фудбалскиот клуб Работнички за 850 000 евра, дознава „Локално“.

Турската компанија во минатото беше дел од спонзорскиот тим на кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје, а сега влегува и во фудбалот. „Џевахир Холдинг“ планира да го враќа тимот на шампионските патеки.

„Џевахир“ е познат во Македонија по кулите во скопската населба Аеродром, највисоките згради во Скопје и во Македонија. Исто така во Турција имаат објекти како шопинг центар и главната автобуска станица во Истанбул, хотели и згради, аутлет центар во Трабзон, училишта и други објекти.

 

Претходна вестУапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана
Следна вестПриведен скопјанец, ги нападнал сопругата и синот