Работник починал при пад од зграда во изградба

Градежен работник паднал и починал додека работел на зграда во изградба во Гази Баба.

Според информациите, се работи за М.Ц. (55) од Скопје, кој починал на самото место на настанот, што се случил вчера попладнето.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и инспектор од Државен инспекторат за труд, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Претходна вестЌе го спасат ли Шилегов и Марин дрворедот во Аеродром од моторните пили?
Следна вестБесплатен јавен превоз од утре од 18 часот до 5 часот в недела