Реакција од СДСМ: Лажни вести на ДПМНЕ, МЕПСО не се продава

Лажните вести на Николовски и ДПМНЕ се неколку пати демантирани. МЕПСО не се продава. Ниту има одлука, ниту се преговара за продажба на МЕПСО. Но, бидејќи ДПМНЕ нема политики и нема став за најважните прашања папгалски повторува една иста лага. Освен блокади и лажни вести ДПМНЕ друго не знае – се вели во кусото соопштение од СДСМ.

Претходна вестПретрес во Битола, пронајдени различни видови дрога, пушка и куршуми, приведен дилер
Следна вестСанкционирани 140 лица во Скопје, еве за што ќе треба да плаќаат казни