Репрезентативец на Летонија го засили Тиквеш

ГФК Тиквеш се засили со младинскиот репрезентативец на Летонија, Артјомс Пузиревскис.

Во Кавадарци тој доаѓа од редовите на Мета од Летонија, а 21-годишникот е стрлец и на гол против македонската репрезентација.

Претходна вестРаботник во градежна фирма пронајден починат во објект
Следна вестЛажна пријава за поставена бомба во зградата на НБРМ во Скопје