Родител ѝ се заканувал на наставничка во Скопје

Наставничка од средно училиште пријавила дека и биле упатени закани од страна на родител на нејзина ученичка.

– На 16 октомври во 09.10 часот во СВР Скопје, 47-годишна жена од Скопје, наставничка во средно училиште во Скопје, пријавила дека на работното место, Д.Б. (родител на ученичка во училиштето) ѝ упатил закани, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестУкината пресуда: Ќе се повтори судската постапка за Миле Јанакиески и другите во случајот „Топлик-Сончев град“
Следна вестПроменливо облачно со попладневно сонце