Санкционирани 537 лица за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.07.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестПеток неработен ден за граѓаните од муслиманска вероисповед
Следна вестДвајца велосипедисти тешко повредени по судир на кеј на Вардар