СДСМ: Мицкоски е Груевски од Али Експрес

Христијан Мицкоски со своето дејствување прави се за да го копира неговиот ментор, осудениот криминалец во бегство, Никола Груевски. И Мицкоски исто како Груевски дејствува на штета на интересите на граѓаните и државата и важни му се само личните интереси. Мицкоски исто како неговиот ментор Груевски се заканува кон политички неистомисленици, шири лажни вести и ја вознемирува јавноста со црни сценарија. Мицкоски исто како Груевски сака државата да уназадува, да биде изолирана и скарана со сите соседи. Мицкоски, под заложништво на Димитар Апасев и Левица, е Груевски од Али Експрес, лоша копија на една режимска, насилничка матрица, се вели во соопштението од СДСМ.

Претходна вест238 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење
Следна вестПриведен арачиновец, пронајдени огревни дрва без документација