Штипјанец ја претепал мајка му и искршил дел од покуќнината

Утрово во 00.00 часот во Штип, полициски службеници при СВР Штип го лишиле од слобода Г.А.(38) од Штип.

Тој на 27.06.2024 околу 15.30 часот во семејниот дом во Штип физички ја нападнал својата 63-годишна мајка, а потоа и упатувал закани и кршел дел од покуќнината.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Претходна вестОд Свереномакедонци во Македонци, Албанија ја исправи грешката на пописните резултати
Следна вестСончево и многу топло време со температури до 38 степени