Штипјанец пронашол зрно од огнено оружје во својата куќа

Денеска (15.06.2024) во 00.36 часот во СВР Штип, С.Р.(23) од Штип пријавил дека на 14.06.2024 во периодот од 22.40 часот до 00.00 часот во светларник од неговата куќа пронашол зрно од огнено оружје, соопштија од МВР.

-Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, а зрното било подигнато за понатамошна постапка, стои во денешното соопштение на Министерство за внатрешни работи.

Претходна вестСубвенционираниот студентски оброк го „јаде“ инфлацијата, студентите бараат промени
Следна вестБогданчанец осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка