Син ја претепал мајка си во Тетово

Син ја претепал мајка си во Тетово. Во полиција го пријавила сестра му.

– Вчера, во 14.45 часот, во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 60-годишниот тетовец Д. Б. Тој претходно бил пријавен од 56-годишната сестра дека во семејниот дом физички ја нападнал нивната 79-годишна мајка, информираат од МВР.

Задржан е во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот, ќе му биде изготвен законски предвидениот поднесок, соопшти полицијата.

Претходна вестПочина македонски актерски великан Мето Јовановски
Следна вестПопладнево ќе се асфалтира крстосницата на булеварот „Киро Глигоров“ кај ФОН