Син си ја претепал својата мајка и тешко ја повредил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава  против Џ.А.(28) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда при семејно насилство“.

На 22.01.2023 во семејната куќа во Гостивар пријавениот физички ја нападнал неговата мајка.

Претходна вестФудбалерите до 21 година убедливо поразени од Летонија
Следна вестБектеши: Домашните производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените