Синот со нож го убил својот татко во Скопје

Дваесет и осумгодишен маж со нож го прободил својот татко во Скопје. Убодите биле фатални, по што таткото починал.

– Вчера околу 16 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(28) од Скопје поради основи на сомнение дека со остар предмет во семејниот дом го убил својот татко Б.П.(75). Смртта е констатирана од Итна медицинска помош, велат од МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестХамас киднапирал и девојка со корени од Македонија, за нејзино ослободување се бара помош и од Еврејската заедница во Македонија
Следна вестДУИ и СДСМ да не читаат сосема друг Извештај од Брисел?