Скопјанец нападнат од соседот во Ѓорче Петров

Денес на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров го привеле В.П.(38) од Скопје, поради тоа што околу 07.00 часот се заканувал и фрлил со остар предмет кон неговиот сосед А.В.(31) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, соопшти МВР во дневниот билтен.