Скопјанец натепан од возач на автобус на ЈСП

Вчера во 10.55 часот во СВР Скопје, 35-годишниот М.Б. од Скопје пријавил дека во автобус на ЈСП во населбата Радишани во Скопје, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од возачот на автобусот, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестПензионер добил пари во казино па го ограбиле
Следна вестКривична против двајца скопјани, истепале полицајци