Скопјанец пријавил дека бил нападнат од својота партнерка со нож

Скопјнаец пријавил дека бил нападнат од својата партнерка, за да утредента партнерката пријави дека и таа била физички нападната.

– На 25.10.2023 во 23.00 часот во СВР Скопје 36- годишен маж пријавил дека околу 19.30 часот во домот на подрачјето на општина Аеродром неговата 34- годишна партнерка физички го нападнала со остар предмет и му нанела повреди. На 26.10.2023 во 01.00 часот во СВР Скопје 34-годишната жена пријавила дека била физички нападната од нејзиниот 36- годишен партнер, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестГрабеж во просториите на ФК Шкупи, го украле телевизoрот
Следна вестСредношколци медицинари револтирани што МОН не ги вклучи во конкурсот за стипендии во дуално образование