Скопјанец лишен од слобода, на „Партизанска“ носел марихуана

На 05.09.2020 во 21:10 часот на бул.Партизански одреди во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(27) од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана.

По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестСо четирицикл излетал од патот, тешко повреден маж
Следна вестСузбиена криминална група за препродажба на кокаин, приведени пет лица од Арачиново и Неготино