Скопјанец со автомобилот удрил во својот малолетен внук

Дваесет и седумгодишен маж од селото Цветово, скопско, вчера управувајќи патничко моторно возило удрил во негов малолетен внук.

По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје

Претходна вестПротест во Берлин против рестрикциите поради епидемијата на Ковид-19
Следна вестВо Кичево три новозаразени и седум оздравени, едно лице ја загуби битката со коронавирусот