Скопјанка физички нападната во нејзиниот стан

39-годишна Скопјанка во полиција пријавила пријавила дека во нејзиниот дом била нападната од 33-годишна сограѓанка. Тие претходно се расправале.

– На 15.05.2023 во 01.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, Н.Ш.(39) од Скопје пријавила дека околу 01.00 часот во нејзиниот дом, по претходна расправија, била физички нападната од И.Р.(33) од Скопје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Претходна вестИницијатива на Османи: Во Охрид да се одржат мировни преговори меѓу Азербејџан и Ерменија
Следна вестЌе се соочиме ли со недостиг на храна, драматичен пад на земјоделското производство