Скопјанка нападната од две жени во Центар, тепачка имало и на пазар во Гази Баба

69-годишна скопјанка била нападната физички во центарот на Скопје, од две други жени. Физички инцидент имало и на пазар во Гази Баба.

– Вчера во 20.35 часот во СВР Скопје, М.Ѓ.(69) пријавила дека околу 19.20 часот на подрачјето на Центар била физички нападната од З.С. и Д.Ѓ.(44), двете од Скопје. Исто така вчера во 10.30 часот во СВР Скопје, М.Ф.(34) од с.Љуботен, скопско, пријавил дека околу 09.45 часот во кругот на пазар на подрачјето на Гази Баба, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.Ј.(33) и З.Ј.(41), двајцата од с.Баница, струмичко, инфомираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, известија од полицијата за другиот случај.

Претходна вестЕден напукнат столб ја сопре железницата, ама власта брзи пруги и возови ЌЕ прави…
Следна вестСкопјанка со остар предмет го нападнала и го ранила поранешниот партнер пред казино