Скопјанка со остар предмет го нападнала и го ранила поранешниот партнер пред казино

Скопјанка со остар предмет го нападнала својот поранешен партнер пред казино. Тој при нападот бил ранет.

– на 14.11.2023 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред казино на подрачје на Аеродром, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Т.М. од Скопје и нејзиниот поранешен 45-годишен партнер, при што таа употребила остар предмет и му нанела повреди, информираат од МВР.

Остриот предмет бил пронајден и одземен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестСкопјанка нападната од две жени во Центар, тепачка имало и на пазар во Гази Баба
Следна вестПовредени тројца пожарникари, ги удрила струја додека гаснеле пожар