Скопје два дена под посебен режим на сообраќај

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 13 и 14.11.2023 поради посета на делегација предводена од Претседателот на Народното собрание на Р.Бугарија, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците во централното подрачје на Скопје.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници, велат од МВР

Претходна вест„Спејс икс“ лансираше десетици минисателити во орбитата
Следна вестСончево со мала до умерена локална облачност