Скопски дилери продавале хероин во Кочани

Вчера во Кочани полицијата ги приведе И.А. (60) и Х.Ш. (62), двајцата од Скопје откако ги затекнала во обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

МВР соопшти дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.