Словенец крадел во Ѓорче Петров

Во неделата, во 12.30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(39) од Р.Словенија.

Тој се сомничи дека сторил кривично дело „тешка кражба“ по чл.236 од КЗ на РСМ.

Бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Претходна вестМицкоски ја презеде премиерската функција
Следна вестАрсовска: Нема застој кај приватните автобуски превозници, нема нема долгови од 140 милиони денари